Kościół na żywo!
Poniedziałek, 30 marca 2020 r. imieniny: Amelii, Dobromira, Leonarda Poniedziałek V tygodnia Wielkiego Postu

Aktualności

Aktualności 14 marca 2020 wyświetleń: 387

Rekolekcje Wielkopostne (15-18 marca 2020) - dla wszystkich ON-LINE

Rekolekcje dla dorosłych w tym roku uwzględniając poszczególne przepisy Władz Państwowych, rekomendacji Rady Stałej Episkopatu Polski i zaleceń Ks. Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi odbędą się w ograniczonym zakresie liczby uczestników (do 50 osób). Wszyscy mogą skorzystać z transmisji on-line. Rekolekcje szkolne - ODWOŁANE.

Mając na uwadze dobro duchowe wszystkich parafian - zachęcam do udziału za pośrednictwem naszej strony internetowej. Jeżeli możliwości techniczne nam na to pozwolą, to wszystkie nauki będzie można jeszcze wysłuchać/obejrzeć w późniejszym czasie. 

Zachęcam do trwania w tym szczególnym czasie na modlitwie.

Uczestnicząc na w transmisji internetowej (telewizyjnej, radiowej) warto pamiętać:

Uczestnicy zachowują co do zasady postawę taką samą, jak będąc w kościele. Jest to analogia do postawy w czasie udziału we Mszy Świętej, gdy wierny pozostaje na zewnątrz kościoła, np. z racji na ilość wiernych, albo na stan zdrowia (np. słabe serce). W takim przypadku Komunia święta duchowa, poprzedzona już całym udziałem w liturgii, oznacza duchowe wypowiedzenie słów lub pogłębienie myśli pragnienia pełnego zjednoczenia się w sercu, w myślach i w czynach z naszym Panem Jezusem Chrystusem umęczonym na Krzyżu i Zmartwychwstałym. Potem następuje modlitwa uwielbienia razem z całą Wspólnotą liturgiczną i przyjęcie błogosławieństwa.
 
Komunia Święta duchowa, przyjmowana przez osobę nie mogącą uczestniczyć bezpośrednio w liturgii, jest w pełni owocna dla wszystkich, którzy są w stanie łaski sakramentalnej, lub przynajmniej wzbudzą szczery żal za grzechy z silną wolą naprawy życia. Zawsze jednak, nawet w przypadku osoby trwającej w poważnym grzechu, która nie ma możliwości stałej zmiany życia (a przynajmniej tak się tej osobie wydaje), jeśli ten moment duchowy jest szczery, to kieruje duszę ku Bogu i pomnaża łaskę Bożą, przybliżając ją do pełnego pojednania z Bogiem i z ludźmi i do uświęcenia.
 
Gdy powróci zwyczajny czas duszpasterski, należy jednak zadbać, by wszystkie grzechy ciężkie, także objęte już wcześniej szczerym żalem za grzechy i wolą naprawy życia, były szczerze wyznane w zwyczajnej spowiedzi świętej.
aktualizowano: 2020-03-22
Wszystkich rekordów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Parafia pw. Wniebowzięcia NMP w Reptowie

Reptowo 41a, 73-108 Reptowo, tel. 91 885 33 70 2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone