Kościół na żywo!
Środa, 27 maja 2020 r. imieniny: Amandy, Jana, Juliana Środa VII tygodnia okresu wielkanocnego | Wspomnienie dowolne Św. Augustyna z Canterbury

Biuletyn Parafialny

Biuletyn Parafialny 3 czerwca 2018 wyświetleń: 816

Biuletyn Nr 33 (391)/18

dnia 03.06.2018 - 9 Niedziela Zwykła - rok B

ogłoszenia duszpasterskie


1. W ostatni czwartek obchodziliśmy Uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej. Wyrażam serdeczne podziękowanie wszystkim mieszkańcom zaangażowanym w budowę i dekorację ołtarzy, dziękuję za poświęcony czas i włożony wysiłek. Cieszę się, że wszystkie miejscowości w sposób symboliczny poprzez przygotowanie ołtarzy były objęte Bożym błogosławieństwem. Ufam, że  w kolejnych latach nie zabraknie chętnych do tego niecodziennego oddania czci Panu Bogu poprzez swój osobisty wysiłek. Dziękuję również wszystkim za liczny udział w procesji, dzieciom i młodzieży, wspólnotom Żywego Różańca, Akcji Katolickiej, Skautom, Druhnom i Druhom z OSP Reptowo i OSP Niedźwiedź.

2. Rozpoczęliśmy kolejny miesiąc. W sposób szczególny w czerwcu trwamy w modlitwie do Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe w tygodniu po Mszach wieczornych. W niedzielę o godzinie 18:30. W pozostałe dni podobnie jak w miesiącu maju zachęcam do trwania wspólnotowego na modlitwie o godzinie 18:00.

3. Tradycyjnie jak w poprzednich latach we wrześniu udamy się z pielgrzymką do Sanktuarium Jasnogórskiego. W tym roku pielgrzymka będzie wiodła przez Budapeszt. Termin pielgrzymki od 23 do 29 września br., koszt 1400 zł, zapisy u ks. Proboszcza. Szczegółowy program zostanie przekazany zainteresowanym.

4. W najbliższą środę zapraszam na Mszę Świętą i Spotkanie młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

5. Również w najbliższą środę po Mszy Świętej o godzinie 18:00 spotkanie Akcji Katolickiej.

6. W najbliższą sobotę 9 czerwca w sąsiedniej parafii odbędzie się odpust parafialny, połączony z Jubileuszem 70 – lecia ustanowienia Parafii pw. św. Antoniego w Kobylance.

10.00 – Uroczysta Sesja Rady Gminy Kobylanka, podczas której Jego Ekscelencja  Ks. Abp dr Jan Romeo Pawłowski – Szef Trzeciej Sekcji Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej otrzyma honorowe obywatelstwo Gminy.
11.15 – Poświęcenie kamienia węgielnego pod Pomnik Niepodległości. Przejście Mieszkańców i Gości z udziałem Orkiestry ulicą Szkolną do kościoła parafialnego.
11.30 – Poświęcenie pomnika Czcigodnego Sługi Bożego Stefana kardynała Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia oraz założyciela i pierwszego proboszcza parafii Kobylanka – Ks. Piotra Głogowskiego. Nastąpi także otwarcie ulic: św. Jana Bosko – Założyciela Salezjanów oraz Ks. Kazimierza Drynikowskiego – najdłużej urzędującego proboszcza w historii Parafii Kobylanka.
12.00 – Msza święta pontyfikalna pod przewodnictwem i z homilią Jego Ekscelencji
Ks. Abpa Jana Romeo Pawłowskiego – Delegata Papieskiego ds. Nuncjatur na Świecie.
14.30 – Rozpoczęcie uroczystości Dni Kobylanki na Placu Zgody.
14.45 – Przejście uczestników uroczystości z Placu Zgody do Centrum Kultury i Rekreacji. Następnie posiłek i wspólne świętowanie.


7. Dziękuję za porządki w kościele parafialnym i kaplicy w Niedźwiedziu mieszkańcom:

Data

Reptowo

Niedźwiedź

2 VI 18

Nawroccy: Alicja; Paweł Marlena, Robert Paczkowski

Kruczek Jerzy i Teresa

9 VI 18

Bogdanowicz Piotr i Edyta, Karwel Norbert i Sylwia, Bródka Piotr i Lucyna

Prądzyńscy Henryk i Teresa

 

 

aktualizowano: 2018-06-17
Wszystkich rekordów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Parafia pw. Wniebowzięcia NMP w Reptowie

Reptowo 41a, 73-108 Reptowo, tel. 91 885 33 70 2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone