Biuletyn Parafialny

Biuletyn Parafialny 29 lipca 2018 wyświetleń: 178

Biuletyn Nr 40 (398)/18

dnia 22.07.2018 - 16 Niedziela Zwykła - rok B

ogłoszenia duszpasterskie

  1. Trwamy w czasie wakacyjnym. Przez cały lipiec i sierpień Msza Święta wieczorna w niedzielę już tradycyjnie jest odprawiana o godzinie 20:00. Od dziś dodatkowo o godzinie 18:00 będzie sprawowana Msza Święta w obrządku grekokatolickim (w języku ukraińskim).
  2. Tradycyjnie jak w poprzednich latach we wrześniu udamy się z pielgrzymką do Sanktuarium Jasnogórskiego. W tym roku pielgrzymka będzie wiodła przez Budapeszt. Termin pielgrzymki od 23 do 29 września br., koszt 1400 zł, zapisy u ks. Proboszcza. Szczegółowy program zostanie przekazany zainteresowanym.
  3. Wyjazd nad morze dla dzieci i młodzieży – tradycyjnie do Wisełki będzie miał miejsce w ostatnim tygodniu wakacji t.j. od 27 do 31 sierpnia, zapisy u ks. Proboszcza.
  4. Dziękuję za porządki w kościele parafialnym i kaplicy w Niedźwiedziu mieszkańcom:

 

Data

Reptowo

Niedźwiedź

 

 

21 VII 18

Kokosińscy Łukasz i Judyta, Czerniawscy Kazimierz i Zofia

Cegielscy Tadeusz i Renata

 

 

28 VII 18

Jędruchniewicz Elzbieta, Płauszewska Waleria i Zbigniew; Płauszewska Jadwiga i Jan, Jarosławscy Zbigniew i Jadwiga

Rutkiewicz Marek i Maria

 

 

Komunikaty Kurii Szczecińsko-Kamieńskiej

  1. W tym  roku z naszej Archidiecezji wyruszy XXXIV Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę z kilku miejscowości: Pustkowa, Świnoujścia, Kamienia Pomorskiego, Wolina, Stepnicy, Polic   oraz ze Szczecina, gdzie pielgrzymka przejdzie przez centrum miasta (Warszewo, Niebuszewo,  Jasne Błonia, Śródmieście). Uroczysta inauguracja pielgrzymki odbędzie się 29 lipca, podczas Mszy Świętej sprawowanej o godz. 7.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na os. Słonecznym w Szczecinie. Informujemy także, że istnieje możliwość dołączenia na pielgrzymi  szlak w dowolnie wybranym czasie pielgrzymując w wybrane dni. Pełna informacja
    o pielgrzymce znajduje się na plakacie i stronie internetowej www.szczecinska.pl. Serdecznie  zapraszamy wszystkich do udziału w pieszym pielgrzymowaniu.
  2. Zapraszamy na uroczystości odpustowe ku czci Świętego Jakuba Apostoła, patrona Bazyliki  Archikatedralnej w Szczecinie, w środę,25lipca  br.  W  tym  dniu Nieszpory z  udziałem  Kapituły  Katedralnej zostaną odprawione o godz. 17.15. Punktem centralnym uroczystości będzie Msza  Święta koncelebrowana pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja  Dzięgi, która rozpocznie się o godz. 18.00. Uroczystość tą poprzedzą Rekolekcje Jakubowe w dniach od 22 do 24 lipca (niedziela -poniedziałek -wtorek), które wygłosi ks. dr Piotr Donarski, dyrektor Katolickiego Radia Plus. Szczegółowe informacje znajdują się na plakatach oraz stronach internetowych: www.katedra.szczecin.pl oraz www.jarmarkjakubowy.pl
aktualizowano: 2018-11-09
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów: