Kościół na żywo!
Niedziela, 19 maja 2019 r. imieniny: Celestyny, Iwony, Piotra V Niedziela okresu wielkanocnego

Biuletyn Parafialny

Biuletyn Parafialny 29 lipca 2018 wyświetleń: 628

Biuletyn Nr 41 (399)/18

dnia 29.07.2018 - 17 Niedziela Zwykła - rok B

ogłoszenia duszpasterskie

  1. Dzisiaj oficjalnie wyruszyła ze Szczecina XXXIV Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę Pielgrzymi wędrując przejdą w godzinach przedpołudniowych przez naszą parafię Niedźwiedź i Motaniec do Kobylanki, gdzie zatrzymają się na postój obiadowy. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w przygotowanie posiłków dla pielgrzymów, za powitanie, ugoszczenie chociażby przysłowiową „szklanką wody”.  Organizatorzy pielgrzymki informują, że istnieje możliwość dołączenia na pielgrzymi szlak w dowolnie wybranym czasie pielgrzymując w wybrane dni. Pełna informacja o pielgrzymce znajduje się na plakacie i stronie internetowej www.szczecinska.pl.
  2. Zapraszam wszystkich czcicieli Matki Bożej w najbliższą środę (1 sierpnia) na Mszę świętą wieczorną. Po Mszy świętej będziemy chcieli podzielić się tradycjami związanymi z obchodami Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w duchu przygotowań do naszego odpustu parafialnego. Chodzi o zwyczaje, obchody jakie pamiętamy, a które warto byłoby przywrócić.
  3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcam do spowiedzi wynagradzającej i udziału w Mszach Świętych z racji tych pierwszych dni. W czwartek spowiedź i Msza Święta w kaplicy w Niedźwiedziu, w piątek w kościele parafialnym. Nabożeństwo pierwszo-sobotnie wraz ze zmianą tajemnic Żywego Różańca w sobotę. Różaniec o godzinie 8:30, następnie Msza Święta. Odwiedziny chorych w sobotę od godziny 10:00 (po Mszy Św. o godzinie 9:00).
  4. Trwamy w czasie wakacyjnym. Przez cały lipiec i sierpień Msza Święta wieczorna w niedzielę już tradycyjnie jest odprawiana o godzinie 20:00. Od dziś dodatkowo o godzinie 18:00 będzie sprawowana Msza Święta w obrządku grekokatolickim (w języku ukraińskim).
  5. Tradycyjnie jak w poprzednich latach we wrześniu udamy się z pielgrzymką do Sanktuarium Jasnogórskiego. W tym roku pielgrzymka będzie wiodła przez Budapeszt. Termin pielgrzymki od 23 do 29 września br., koszt 1400 zł, zapisy u ks. Proboszcza. Szczegółowy program zostanie przekazany zainteresowanym.
  6. Wyjazd nad morze dla dzieci i młodzieży – tradycyjnie do Wisełki będzie miał miejsce w ostatnim tygodniu wakacji t.j. od 27 do 31 sierpnia, zapisy u ks. Proboszcza.
  7. Dziękuję za porządki w kościele parafialnym i kaplicy w Niedźwiedziu mieszkańcom:

Data

Reptowo

Niedźwiedź

28 VII 18

Jędruchniewicz Elzbieta, Płauszewska Waleria i Zbigniew; Płauszewska Jadwiga i Jan, Jarosławscy Zbigniew i Jadwiga

Rutkiewicz Marek i Maria

04 VIII 18

Terebeccy Waldemar i Joanna, Dzierżak Krzysztof i Agnieszka, Lis Ewa, Kubiak Wiesław i Monika

Szablewska Janina

aktualizowano: 2018-11-09
Wszystkich rekordów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Parafia pw. Wniebowzięcia NMP w Reptowie

Reptowo 41a, 73-108 Reptowo, tel. 91 885 33 70 2019 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone