Kościół na żywo!
Środa, 27 maja 2020 r. imieniny: Amandy, Jana, Juliana Środa VII tygodnia okresu wielkanocnego | Wspomnienie dowolne Św. Augustyna z Canterbury

Net for God

Net for God 18 listopada 2012 wyświetleń: 12638

W służbie jedności Kościoła i pokoju na świecie

Celem sieci Net For God jest praca na rzecz jedności i pokoju pomiędzy naszymi Kościołami i narodami. Czujemy się wezwani przez słowa ojca Paul’a Couturier, który napisał w 1944 roku: "Gdyby w każdy czwartkowy wieczór, na pamiątkę Wielkiego Czwartku, coraz większy tłum chrześcijan różnych wyznań tworzył jakby ogromną sieć otaczającą Ziemię, jakby ogromny niewidzialny klasztor, w którym wszyscy byliby zanurzeni w modlitwie Chrystusa o jedność, czy nie byłaby to jutrzenka jedności chrześcijan wnosząca się nad światem?" Od sierpnia 2000 ten niewidzialny klasztor modlitwy o jedność staje się coraz bardziej widzialny!

Spotkania Net For God organizowane są przez Wspólnotę Chemin Neuf.

Jak w praktyce wygląda modlitwa i praca na rzecz jedności w Net For God?
Aby pomóc w kształtowaniu się tej sieci modlitwy, aby móc się formować i uczyć dostrzegać dzieła Ducha Świętego w naszym świecie, w każdym miesiącu realizujemy półgodzinny film na wybrany temat. Ten sam film dla wszystkich jest tłumaczony na 22 języki, wysyłany do ponad 70 krajów i oglądany w około 500 „punktach” Net For God.

Członkowie tej sieci tworzą na całym świecie Międzynarodową Fraternię Ekumeniczną. Obecnie wokół każdego filmu gromadzi się ponad 20 000 osób, aby modlić się i pracować na rzecz pokoju i pojednania pomiędzy naszymi narodami i Kościołami.

W tłumaczeniu i nagraniu poszczególnych wersji językowych pomaga nam w każdym miesiącu od 80 do 100 osób.

Kliknij w mapę aby zobaczyć punkty Net For God w Polsce:

ost. aktualizacja: 2012-12-10

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Parafia pw. Wniebowzięcia NMP w Reptowie

Reptowo 41a, 73-108 Reptowo, tel. 91 885 33 70 2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone