Kościół na żywo!
Piątek, 22 marca 2019 r. imieniny: Bogusława, Jagody, Katarzyny Piątek II tygodnia Wielkiego Postu

intencje modlitewne

intencje modlitewne 5 kwietnia 2013 wyświetleń: 2005

kwiecień 2013

Papieskie Intencje Apostolstwa Modlitwy na miesiąc kwiecień 2013 r., wyznaczone jeszcze przez Ojca Świętego Benedykta XVI.

INTENCJA OGÓLNA

Aby publiczne wyznawanie wiary i modlitwa były dla wiernych źródłem życia.

Proszę was, bracia, przez miłosierdzie Boże, abyście dali ciała swoje na ofiarę żywą, świętą, Bogu przyjemną, jako wyraz waszej rozumnej służby Bożej (Rz 12,1). Właściwe zrozumienie tej płomiennej zachęty zakłada wyczulenie na paradoks, w jaki wprowadza chrześcijańska wiara. Złożenie na ofiarę oznacza utratę, śmierć ofiary, ale św. Paweł, pisząc te słowa, już nie myślał jak wyznawca mozaizmu. Od momentu swego nawrócenia był pewien, że minął czas starotestamentowych ofiar. Odkąd na świat przyszedł oczekiwany przez wieki Zbawiciel wszystkiego stworzenia, Syn Boga, który od Maryi przyjął ludzkie ciało, za nas umarł i zmartwychwstał, prawdziwy kult polega na ofiarowaniu Bogu siebie ze wszystkim, co stanowi nasz człowieczy los. Przez chrzest stanowimy z Nim jedno. Z Nim umarliśmy i otrzymaliśmy nowe życie. Tylko w łączności z Nim jesteśmy w stanie dać ciała swoje na ofiarę żywą, świętą, Boguprzyjemną. Żyjemy w doczesności, ale żyć będziemy i po śmierci ciała, dzięki temu, że obecnie żyjemy w Nim, z Nim i dla Niego. Stąd zachęta, jaką Apostoł Narodów skierował także do nas, wierzących w Jezusa, byśmy czcili Boga przez codzienność, z jakiej składa się nasze konkretne życie tu na ziemi.

Oto uzasadnienie pierwszej części modlitwy wstawienniczej, która nawiązuje do Roku Wiary. Ojciec Święty, Następca tego, który otrzymał misję umacniania braci i sióstr w wierze, zaprosił do refleksji nad wiarą, wartością najważniejszą, bo decydującą o losie wiecznym. Ona powinna się stać ponownie „źródłem życia”. Zacząć należy od umacniania osobistej więzi z Osobą Stwórcy i Zbawiciela, ale nie wolno na tym poprzestać. Osobista wiara ma zaowocować jej publicznym wyznawaniem. Tylko w ten sposób stawimy czoło temu, co stanowi największe zagrożenie naszych czasów: zobojętnieniu na Boga osób ochrzczonych.

ks. Ryszard Machnik SJ

INTENCJA MISYJNA

Aby Kościoły partykularne na terenach misyjnych były znakiem oraz narzędziem nadziei i zmartwychwstania.

Świadectwo miłosierdzia

Kiedy w 1994 r. wybuchła wojna domowa w Rwandzie, opinia światowa mówiła o nieudanej ewangelizacji Kościoła katolickiego. W 2010 r. w Rwandzie odbył się Kongres Miłosierdzia Bożego, na który przybyli przedstawiciele z całego świata. W czasie Kongresu można było usłyszeć świadectwa osób, które dzięki Miłosierdziu Bożemu potrafiły przebaczyć lub przyjąć przebaczenie. Wśród nich była pewna kobieta z naszej parafii. W czasie ludobójstwa w 1994 r. straciła 5 dzieci i męża. Zostali zamordowani w bardzo okrutny sposób. Kobietę uratował żołnierz z Frontu Patriotycznego, który obejmował władzę w kraju po ludobójstwie. Wybawca zajął się jej leczeniem, gdyż straciła oko i doznała wielu obrażeń. Po zamieszkach pobrali się.

Wartość przebaczenia

Kiedy sytuacja zaczęła się stabilizować i zaczęto szukać tych, którzy brali udział w wojnie, znaleziono także oprawców jej pierwszego męża i dzieci. Skazano ich na dożywocie. Ponieważ w Rwandzie więźniów karmi rodzina lub znajomi, kobieta w każdy piątek nosiła tym ludziom jedzenie do więzienia, prosząc Boga, aby przebaczył im zbrodnie, gdyż ona im wybaczyła. Wybaczenie nie nastąpiło od razu, ale jak głęboką wiarę posiada ta kobieta, która przebaczyła oprawcom swoich dzieci i męża.

Módlmy się, aby Kościoły partykularne na terenach misyjnych były znakiem oraz narzędziem nadziei i zmartwychwstania.

s. Maria Piątek CSA

aktualizowano: 2013-04-06
Wszystkich rekordów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Parafia pw. Wniebowzięcia NMP w Reptowie

Reptowo 41a, 73-108 Reptowo, tel. 91 885 33 70 2019 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone